Νίκες για τους άνδρες και γυναίκες του ΑΣ ΑΡΓΩ

By / ΒΟΛΕΙ / Monday, 05 November 2018 14:57

Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ  ΜΕ 3-1 ΣΕΤ ΤΟΥ ΑΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ  ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ ΕΣΠΕΚΕΛ

Τη νίκη με 3-1 σετ πήρε η ανδρική ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ στο Τύρναβο, από την Ακαδημία, στο μικρό τελικό του κυπέλλου της ΕΣΠΕΚΕΛ .

Η Βολιώτικη ομάδα πήρε το νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στην πολύ μαχητική ομάδα του Τυρνάβου και ταυτόχρονα κατέκτησε την τρίτη θέση στο θεσμό του κυπέλλου ΕΣΠΕΚΕΛ. Για την ΑΡΓΩ το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν ένα θετικό τεστ ενόψει του πρωταθλήματος της β' εθνικής που ξεκινάει την ερχόμενη εβδομάδα, με αντίπαλο την ΑΕΛ στη Λάρισα.

Τα σετ:23-25,25-23,18-25,13-25

ΑΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ : Πατσιαβούρας, Δημητρίου, Παπανικολάου, Καμβούκος, Καλακάλας, Ραούλης, Ευαγγελόπουλος, Λίλης, Ταμβόσης

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ :(Γεωργουλάς) Τσοπάνος, Σκευοφύλαξ, Φουρκιώτης, Ανδριώτης, Σωτηρίου, Σπανουδάκης, Λεντίνιο, Ζηλιαναίος, Δρακάκης, Παπαδημητρίου. Απουσίασαν λόγω ασθένειας οι Αβραμίδης, Αναστασιάδης

ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΕ 3-0 ΣΕΤ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΟ ΑΟΥΦΛΑΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 3Η ΑΦΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ

Με νίκη "έκλεισε" η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής για την γυναικεία ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ. Η Βολιώτικη ομάδα , που κατέβηκε με σοβαρές ελλείψεις λόγω τραυματισμών, μπήκε μουδιασμένη στο πρώτο σετ και με αρκετά λάθη έδωσε το προβάδισμα  στην  ομάδα των Σουφλαρίων. Στη συνέχεια  όμως τα κορίτσια της ΑΡΓΟΥΣ  ανέβασαν στροφές  και αφού βελτίωσαν την αποτελεσματικότητά  τους  στην επίθεση απέναντι στην πολύ σκληρή άμυνα των Σουφλαρίων , επικράτησαν της  αντιπάλου τους γράφοντας το τελικό 3-1.

Τα σετ: 19-25 ,25-21, 25-19, 25-19

Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος Δημήτρης, Νίκα Μινσέρ, Παπάζογλου Αλέξανδρος.

ΑΣ ΑΡΓΩ : (Σταθόπουλος, Ζαφειρίου) Τάσσου, Σταυρακοπουλου, Καλαποδά, Γκορίλα(τραυματίας) Ράντζου, Φιλιππίδη (τραυματίας), Γιαννετάκη, Κασιούρα, Ρούντου, Χαρχαρή, Αμυγδαλοπούλου, Πολυζώη, Παπαθανασίου (L)

ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ  : (Κουκούλης, Πλιακα) Λαδοπούλου Γ, Πρασσά (L), Καλέτσιου, Τσιάρα, Κελεπούρη, Νικοπούλου, Λαδοπούλου Β, Φούντα,Σκούπρα, Νένου, Δραγατσικα.

ΈΧΑΣΑΝ ΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΣΤΙΣ ΛΙΒΑΝΑΤΕΣ ΑΛΛΆ ΠΡΟΚΡΊΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΌΜΕΝΗ ΦΆΣΗ

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισε χθες στις Λιβανάτες η ομάδα των νεανίδων από τον ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟ. Η νεάνιδες της ΑΡΓΟΥΣ  που αγωνίστηκαν  με πολλές ελλείψεις στη σύνθεσή τους  και κυρίως με αθλήτριες  της  ομάδας  παγκορασίδων-κορασίδων, πάρα την ήττα τους εξασφάλισαν  την πρόκρισή τους στη φάση των 8.

Τα σετ: 22-25, 25-22, 27-25, 22-25,17-15

ΑΣ ΑΡΓΩ : (Σταθόπουλος, Ζαφειρίου) Ράντζου, Γκορίλα (τραυματίας)Κασιούρα, Αμυγδαλοπούλου, Χαντζή, Παίλα,Πασχαλίδου, Πολυζώη, Καμινάρη (L)

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ :(Παπαϊωάννου) Αλεξανδρή, Μελέτη Α, Μελέτη Σ, Μπακαρά, Νικολάου, Νουράι, Σακαρέλου, Μπάμπα (L)