Με το δεξί ξεκίνησε η ΑΡΓΩ το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής κατηγορίας γυναικών

By / ΒΟΛΕΙ / Monday, 22 October 2018 11:45

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η γυναικεία ομάδα της Αργούς επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 σετ του τοπικού ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ , σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄εθνικής κατηγορίας γυναικών.Οι αθλήτριες της Βολιώτικης ομάδας ξεκίνησαν δυναμικά το πρώτο σετ αλλά κάποια λάθη στην άμυνα και το σέρβις βοήθησαν την αντίπαλη ομάδα να το κατακτήσει.Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα και βρέθηκε πίσω στο σκορ,αλλά σύντομα βρήκε τον καλό της εαυτό και με δυναμικό ρυθμό έφτασε μέχρι το τέλος στα 1-3 σετ.

Τα σετ 25-20 , 23-25 , 20-25 , 15-25..

Διαιτητές:Αντωνούλης Χ, Χλωρός Χ,Καραβάνα Ε.
Σύνθεση ΑΣ ΑΡΓΩ :(Σταθόπουλος -Ζαφειρίου) Σταυρακοπούλου Α,Καλαποδά Μ,Ράτζου Π,Γιαλόγλου Ν,Γιαννετάκη Η,Φιλιππίδη Α,Τάσου Α,Ρούντου Κ,Παπαθανασίου Σ,Αμυγδαλοπούλου Α,Χαρχαρή Α,Κασιούρα Β.